| nicsor12345 a întrebat:

Detin un telefon Samsung galaxy s2, i.am cumparat o baterie originala si i.am dat resetare! si observ ca bateria se duce ft repede. Cam 6-7 ore daca scriu sms-uri! Datele mobile le folosesc ft putin!
Care ar fi problema?

4 răspunsuri:
| WxRo a răspuns:

6-7 de SOT este super ok. Incearca sa dai luminozitatea ecranului la minim.

| nicsor12345 explică (pentru WxRo):

Este mai mereu data la minim, dar scade si cand nu stau pe el!

| WxRo a răspuns (pentru nicsor12345):

Intr-o ora cu el oprit ...cat se duce din baterie?

Daca ai root poti instala wakelock detector https://play.google.com/......ps/details
si vezi exact ce iti papa bateria.

| nicsor12345 explică (pentru WxRo):

Cam 3 %
Da am root! voi incerca cu acea aplicatie