| alezzut a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Ace si am o mica mare problema...Mi se duce bateria foarte repede dar se si incarca repede.Deci imi pun telefonul la incarcat si dupa 10 minute imi spune ca este incarcat, dar, mi se duce bateria tot in 10 minute.Adica daca intru pe net si navighez dupa cateva minute nu mai am baterie. Vreau sa spun ca am pus baterie noua originala si tot nu ma tine.Cine stie sa raspunda si daca raspunsul m-a ajutat voi da funda!

Răspuns Câştigător
| RaZvaNNuTzzz a răspuns:

Tine-o la incarcat 1 zi inchisa de tot! nu trebuie sa umbli la ea nu nimic, trebuie sa treaca 24 ore pentru a se formata bateria
asa am patit si eu funda?big grin

3 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Pai daca il incarci aiurea ce pretentii ai?
In primul rand bateria trebuie formatata. Ai formatat-o la inceput cand ai cumparat telefonul?
Formatarea se face astfel: se descarca telefonul complet si se lasa la incarcat 12 ore. Si faci asta de 3 ori la rand. Ar fi bine sa-l formatezi acum.
In al doilea rand bateria nu se incarca in 10 minute! Niciodata! O strici si poti sa o pui la cos dupa aia! Si in plus, daca il incarci 10 minute, pai 10 minute te tine.
Lasa-l 2 ore jumate. Sunt sigura ca nu iti arata bateria 100%. Ori e deja compromisa.
Incearca ce ti-am zis eu si daca tot nu merge, inseamna ca bateria trebuie schimbata. Poate mai ai garantie la el.

| alezzut explică (pentru Kriss96):

In primul rand nu am garantie la el si in al doilea rand eu bateria o tin pe undeva pe la 7 ore de cand ma culc si ma trezesc sa merg la scoala...Dar dupa vreo 10-15 minute imi arata bateria full.

| Constantin_Popa_1988 a răspuns:

Poate ai folosit codul de marire semnal si reducere bateria