| Preotul500 a întrebat:

Detin un Vodafone Smart Ultra 6 si are Android-ul de 5.1.1. Doresc sa stiu daca ii pot face un update la 6.0.1 si daca ar merge bine? Stiu ca 6.0.1 nu este versiune originala pentru el dar doar as vrea sa stiu daca ar merge mai bine sau. Funda. :3

Răspuns Câştigător
| papuciirupti a răspuns:

Salut!
de bine nu stiu sigur daca merge dar are un prieten si l-a buutat iar el nu s-a instalat bine asa ca si-a pierdut din functii, la el merge camera frontala doar cand vrea, nu il mai poate la pe glisare, doarcelelalte, nfc la fel e pierdut, si mai multe, asta l-a bulit rau, lasa-l asa ce dumnezeului.
distractie placuta, sa nu-i dai si lui sa bea, nu e waterproof laughing)

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca apare versiunea oficiala te anunta telefonul. Intra in setari/despre telefon/Actualizare sistem. Acolo verifici daca exista o noua versiune. Aaltfel nu-ti indic sa faci asta.

| darrio2007 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa faci asta. Lasa-l pe versiunea care o ai acum. Sa nu te vaiti mai tarziu pe aici ca e defect telefonul.

| DumitruMarcel a răspuns:

In general telefoanele de la Vodafone sunt aiurea eu am un smart prime 7 si am incercat sa ii fac un update si i-am dat brick. L-am dat in garantie si nici ei nu au stiut sa il rezolve a trebuit sa imi dea un telefon nou.