| Asteo a întrebat:

Salut.
Din moment ce telefonul meu nu se mai incarca (Samsung Galaxy S2+) (din cauza oxidarii, deci sansele ca service-ul sa-l rezolve sunt extrem de mici), m-am gandit sa cumpar un alimentator extern si inca o baterie (da, ca sa le schimb intre ele dupa ce una se descarca, iar pe cea descarcata o pun la incarcat). Am gasit asta: http://www.e-acumulatori.ro/......0-mah.html
Intrebarea mea e: dupa design, nu sunt foarte sigur cum functioneaza... Partea USB mai mare o pun la laptop, iar cealalta o pun la "husa" asta, deci nu la telefon in sine, nu? Pentru ca altfel n-ar avea nici o sansa sa se incarce.
Multumesc pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

O alternativa ar fi o chestie de genul asta care iti incarca bateria de rezerva: http://www.pcgarage.ro/......100-i9105/

| Asteo explică (pentru Gas):

Multumesc, de fapt chiar un alimentator de ala cautam dar nu am gasit nicaieri pe net...

3 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Serviceul te poate ajuta daca mai este in garantie, daca sunt baieti finuti tipi de acolo. Garantia dupa cum ii spune si numele garanteaza utilizarea in conditii optime a telefonului timp de 2-3 sau mai multi ani. Ce zici tu sunt defecte de uzura ce por aparea in timp. Sfatul meu ii sa dai un telefon la service si sa vorbesti cu baietii de acolo nu ai nimic de pierdut. happy

| Gas a răspuns:

P.S. Husa nu te ajuta cu nimic, tot portul de incarcare oxidat il v-a folosi.