| IonutMH a întrebat:

Salut din nou.Revin cu o alta problema.Am un laptop Hp2000 2d03sq achizitionat recent si am o problema cu instalarea driverelor pentru placa video.Desi el are placa video dedicata amd radeon hd 7450m(asa scrie pe site eu am testat cu SIW si imi spune 6450m-nu stiu care e problema) windows 7 isi face update singur la placa dar cu driver Intel hd graphics 4000(asta stiu ca e placa integrata).Astept pareri,opinii, idei. Apreciez mult
P.S:dau funda ca de obicei

6 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Care este problema? Ai doua GPUuri in laptop, unul integrat in CPU (HD 4000), altul stand alone. Laptopul le foloseste pe amandoua (nu in acelasi timp) deci este normal sa-si faca update la driverele de HD 4000.

| IonutMH explică (pentru Radu284):

Nu este norma.isi face update pentru hd 4000 ca fiind cel integrat si fiind mult mai slab ca cea dedicata de 1gb...deci eu nu pot sa scot ce are mai bunhappy
astept alte pareri

| Radu284 a răspuns (pentru IonutMH):

Ce te face sa crezi ca "nu poti scoate ce e mai bun"?

| IonutMH explică (pentru Radu284):

Logic daca eu am placa dedicata Amd radeon HD 7450m de 1gb e total superioara fata de o placa integrata(cu driverul Intel Hd Graphics 4000 asta rezulta-nu merge la adevarata valoare)

| Radu284 a răspuns (pentru IonutMH):

Tu ai habar cum trebuie sa functioneze un laptop cu doua GPUuri?

| IonutMH explică:

Daca esti atata de destept ce cauti aici? subiect incheiat