| dariusw0w a întrebat:

Salut, doar ce am cumparat un iphone5 si dupa ce filmez ceva si ma uit la filmare se aude un bazait pe spate... unii spun ca folia de pe spate acopera microfonul dintre camera si blit, dar nu e nicio folie peste. Aveti idee de la ce este bazaitul acela cand vad o filmare? Stima

2 răspunsuri:
| IonelaUrsu1 a răspuns:

Daca in convorbiri cei cu care vorbesti nu aud nici un bazait atunci nu-i de la microfon. Foarte probabil sa fie folia respectiva. O poti da jos macar de test

| dariusw0w explică (pentru IonelaUrsu1):

Am dat o jos, cand vorbesc la telefon normal sau difuzor nu se aude absolut nimic, dar cand filmezi, telefonul foloseste microfonul de pe spate. se aude un bazait doar cand vad filmarile facute cu telefonul si nu stiu de ce.