| Ben's_Gabriel_1995 a întrebat:

Salut dupa ca am scos bateria bios-ului si dupa ce s-a resetat trebuie sa reinstalez iar windows-ul asta e solutia ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Depinde de eroare. Daca sunt probleme inainte de incarcarea Windows-ului, scoaterea bateriei c-mos ar trebui sa rezolve situatia (dar nu intotdeauna; depinde de la caz la caz). Daca problemele apar chiar in Windows (erori, se misca greu, exista virusi), atunci se impune instalarea unei versiuni proaspete a sistemului de operare.
Cand pui bateria inapoi, vezi daca s-au corectat erorile. Daca ele persista, cauza e in alta parte si investigatia trebuie continuata.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

laughing Ce treaba are resetul de BIOS cu Windows-ul?