| ChrisRK a întrebat:

Dupa ce imi creez un cont pe Instagram, contul respectiv este imediat banat ( sa zicem ca dupa 2 minute) si nici nu mai pot crea altul folosind e-mail-ul respectiv. Stie cineva ce poate sa fie? Funda si Sarbatori fericite tuturor!

3 răspunsuri:
| ChrisRK explică:

Da, deci efectiv, cand dau sign up, creez contul iar dupa 1 minut contul este eliminat. Am incercat deja cu 4 e-mail-uri, si nici nu mai pot crea alte conturi folosind email-urile respective. Am primit ban pe Ip sau ceva? Multumesc mult!

| HawkEyed a răspuns:

Salut,

Contul îți este banat deoarece ( poate ) nu respecți regulile contului...
Nu pot să te acuz dar trimite un feedback pe _ https://help.instagram.com _... pentru a te ajuta echipa Instagram în problema în care te afli...

| ChrisRK explică (pentru HawkEyed):

Nu cred sa nu respect regulile... nu fac absolut nimic pe Instagram, doar stau si ma uit la poze/stories. Nici macar nu am scris comentarii vreodata!