| simoo12 a întrebat:

SALUT, e bine sa ti laptopul mereu la incarcat, sau poate dauna bateriei acestuia?

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Atata timp cat laptopul este tinut in casa, nu este recomandat deloc sa tii bateria in el pentru ca bateria isi pierde din durata de viata.Scoate bateria si tine doar cablul.Bateria o tii in el doar atunci cand nu poti sa-l conectezi la nici o priza prin cablu.

| TeRogLasama a răspuns:

E la fel ca la telefoane stai cu el la incarcat si te joci. Logic bateria se strica si se descarca mai repede fix asa e si la laptopuri