| Angelindeed a întrebat:

La telefon e bine sa ai activata incarcarea rapida sau mai bine il lasi sa se incarce in ritmul lui? Poate dauna bateriei?

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Dacă telefonul a fost conceput cu încărcare rapidă și folosești incărcătorul ce vine in cutia telefonului, nu dăunează bateria.

| Lorena7712 a răspuns:

Lasa-l sa se incarce in ritmul lui. Nu il forța pentru ca poti intampina surprize.

| fgpnato a răspuns:

Măi bine îl lași să încarce in ritmul lui, pentru a nu avea o surpriza de a ți se strica bateria! Funda?

| musetescumatei a răspuns:

Nu cred ca dauneaza, daca ar fi daunat nu ar mai fi fost implementat acest tip de incarcare. Zic sa il incarci cum consideri, insa tine cont ca orice lucru are un ciclu de viata. Oricat ne-am dori, telefoanele vor fi depasite si vor trebui inlocuite.