| fyndtnydt7u a întrebat:

Programul de închidere/deschidere a telefonului poate dăuna bateriei sau altor funcții ale telefonului?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Nu dauneaza direct, insa nu are sens sa il repornesti daca nu e nevoie.
Un restart e necesar cand se blocheaza (freeze), ag suparator, sau ceva de genul asta, in traducere, cand e plin RAM-ul.
Pentru curatarea fisierelor temporare (aparute in mare parte in urma navigarii pe net), foloseste doar CCleaner, nu ai nevoie de alte tampenii pe telefon.
Iar daca iti pasa de durata de viata a bateriei, nu folosi telefonul "non-stop" si nu instala aplicatii de care nu ai neaparata nevoie.

Cam toate telefoanele vin cu mult bloatware, in special Samsung. Blocheaza/dezinstaleaza tot ce se poate (ce nu ai nevoie, desigur).

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Chiar este benefic sistemului. Dar nu prea des.

| Evolution a răspuns:

Nu are nici-o treaba. Cateodata este recomandat sa ii mai dai un reset atunci cand se misca blocat sau sunt prea multe aplicatii in fundal.

| annempx a răspuns:

Desigur ca nu. Nu afectează bateria sau ceva!

| Djsjuajsjsj a răspuns:

Nu. Sunt multe altele care pot dăuna unei bat. de telefon mobil. Dar asta nu.