| redtrr1 a întrebat:

Salut, e ok sa folosesc maximum cpu power pe 100? Procentajul default era la 60 si unele jocuri care ar fi trebuit sa-mi mearga, imi mergeau in lag, acum ca l-am pus la 100, nu mai am problema asta, dar am citit ca exista o sansa sa ti se arda ori hddul ori procesorul. Vreau o parere si de la voi...p.s, e vorba de un laptop

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intampla nimic, chiar bine ai facut procesorul trebuie sa lucreze la maxim pentru performante mai bune

| Adrian926a a răspuns:

Nu se arde nimic, nu mai citi pe net ca sunt micniuni, doar cand faci overclock e o posibilitate foarte mica sa se arda dar doar in cazul in care nu stii ce faci.

| randomgui a răspuns:

DA, E FOARTE OK, doar ca se va duce bateria mai repede dar in rest lasa-l la 100