| alex2009 a întrebat:

Salut este adevarat ca daca folosesc windows-ul in in virtual box nu mai pot lua virusi dar pot sa folosesc messengerul fara probleme si sa navighez pe net? Multumesc

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu poţi să iei viruşi numai pe sistemul de operare emulat. Şi eu folosesc un Windows emulta dar în VM Ware player care este mult mai bun ca virtual box şi nu am instalat un antivirus pe el şi ori de câte ori a muşcat un virus l-am închis şi l-am şters ca pe orice fişier şi viruşii au dispărut deoarece Player-ul de maşini virtuale îşi crrează propriul HDD virtual cvare are aceleaşi proprietăţi cu unul real şi de fapt simulează nu mediu real pentru sistemul de operare emulat şi foloseşte ca platformă sistemul tău de operare instalat în calculatorul real

| DeyCj a răspuns:

Cât despre navigare pe internet şi messenger, da se poate dar să nu te aştepţi la aceeaşi viteză ca şi cel real deoarece toata configuraţia hardware se înparte la cele 2 calculatoare(cel virtual şi cel real) în mod egal(mai puiţîn RAm-ul pe care îl setezi tu dar să fi atent să nu depăşească 70% din RAm asta vca să nu omori Windows-ul gazdă)

| Anonoim a răspuns:

Sdincer nu cred dar vreau sa aflu interesanta intrebarea

| Narcis2015 a răspuns:

Nu.Cine te-a mintit?

| HackerTpu94 a răspuns:

Nu poți lua viruși pentru că am testat și eu tot felul:
Wannacry memz petya 000. exe jigsaw Mrs.major
No escape etc.
Ai grija sa nu i bagi pe sistemul real eu am băgat
Virusul petya pe sistemul real din greseala și mi-a terminat pc-ul

| bogdan_3555 a răspuns:

Poti sa iei cirusi doar daca downloadezi orice fel de windous ai avea tu