| alex2009 a întrebat:

Salut daca folosesc Windowsul in virtual box ma pot conecta la messenger, sa intru pe net sa folosesc messengerul fara probleme etc. Este adevarat ca daca folosesc windowsul in virtual box nu se poate virusa? Multumesc

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Fals. Windows-ul emulat se v-a virusa dar nu îţi va afecta calculatorul în nici un fel.Viruşii atacă doar Windows-ul şi HDD virtual; dar dacă ştergi maşina virtuală totul va revernii la normal.Succces
Dar totuşi îti recomand VMware player cămeste mai bun ca virtual box şi ai şi acceleraţie 3D pentru placa video numai să setezi serviciile acestuia pe manual şi să le porneşti atunci când îl foloseşti asta ca să nu îţi consuma RAM aiurea şi fără nici un rost dacă nu îl foloseşti. O seară buna să ai.