| AndreiPopovici6969 a întrebat:

Salut! Este bun acest PC pentru gaming vizand specificatiile lui? ( https://www.emag.ro/......DMWDCYMBM/ ) Sa imi mearga GTA 5, Fortnite pe medium?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Este exagerat de scump pentru configuratia lui, nu as da nici 300 lei dar mai ales 1600 lei, e prosteala pe fata.

6 răspunsuri:
| DaniTIRB a răspuns:

Pretul de 1600 de lei este okay (luand faptul ca e pre-built, trebuie sa te astepti la un pret mare, si cu configuratia asta, sper ca are componente nefolosite). Iti garantez ca merge GTA 5 si Fortnite pe medium....in ~35 fps.

| AndreiPopovici6969 explică (pentru DaniTIRB):

Nu m-ar interesa FPS-urile, mai mult sa nu am lag, ce parere ai?

| DaniTIRB a răspuns (pentru AndreiPopovici6969):

Lag-ul reprezinta un interval de timp de raspuns intre calculator si server. Daca faci referire la freez-uri sau low-fps-uri. Da o sa fie prezente.

| DaniTIRB a răspuns (pentru AndreiPopovici6969):

Daca e cazul, iti pot face eu o recomandare la un pc de ~1500 lei care poate duce toate jocurile (inclusiv cele cu extreme graphics cum ar fi call of duty, doar ca o sa le duca in 30 fps)

| AndreiPopovici6969 explică (pentru DaniTIRB):

Nu este un buget anume, undeva sa nu depaseasca 2.000 - 2.100 lei. Si as vrea sa imi mearga majoritatea jocurilor gen: GTA V, Fortnite, Fall Guys, CS:GO sa mearga macar pe medium fara lag / frame-drop uri.

| DaniTIRB a răspuns (pentru AndreiPopovici6969):

Recomand sa cauti astfel de calculatoare: Amd Ryzen 3 3200G / Amd Ryzen 5 3400G, 8GB Ram/16Gb Ram si cu SSD (nu HDD).