| StefanEDK a întrebat:

Salut, detin un laptop HP Compaq 6910p de vreo 2 ani jumate si de la un timp a inceput sa se supraincalzeasca si sa se inchida. Este posibil sa fie de la pasta termoconductoare de pe procesor? As putea sa o aplic si pe chipsetul de placa video?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

E de la mizeria ce a acumulat un ventilator. si cum e un Compaq automat daca o sa deschizi laptopul ca sa cureti ventilatorul, o sa trebuiasca sa renovezi pasta termica.
atentie, in HP si compaq au obiceiul ca pe chipul de video sa aplice o folie de thermal pad, nu de pasta. incearca sa nu distrugi acea folie ca sa poti sa o pui iarasi in cazul in care nu ai una identica de aceeasi grosime. unde e thermal pad nu poti aplica pasta.
bafta.