| alexcs123 a întrebat:

Eu am antivirusul Avast.Azi mi-a gasit 4 virusi si i-a pus in carantina.Acestia mai constituie vreun pericol pentru PC? Daca intri in carantina si dau sterge sterge virusii doar din carantina sau si din calculator? Si cum pot scapa de ei definitiv?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Carantina este un folder unde antivirusul(dacă se poate numi aşa ceva antivirus) îi mută. probabil ca aşă numiţii viruşi sunt viruşi comerciali.Că fac pariu cu tine pe cât vrei ca îti fac praf Windows-ul cu tot cu avast în 2 minute cu un virus real, nu comercial, iar avastul va zice că poza e curată.
succes

| horia2012 a răspuns:

Cand ii sterge din calculator ii muta in carcatina. Poti sa-i stergi din carantina.