| Tanasiu_Mihai_1998 a întrebat:

Eu detin o camera foto : Canon si am auzit ca pot filma cu ea. Cum pot seta camera sa filmeze? Va rog am nevoie

1 răspuns:
| LinxCont a răspuns:

In functie de model filmarea se poate activa in moduri diferite.
Fie exista un buton dedicat, fie se pozitioneaza o rotita pentru a selecta modul filmare, fie se alege acest mod dintr-un meniu.
Unele aparate filmeaza mai bine, altele mai prost, unele permit folosirea zoomului optic in timpul filmarii altele nu, unele focalizeaza de mai multe ori in timpul filmarii, altele numai la inceput, unele au stabilizator optic altele nu. In concluzie, pentru a putea preciza modul in care se poate filma cu o camera foto, e nevoie sa stim modelul camerei foto. Un mod eficient de a afla raspunsul la aceasta intrebare ar trebui sa fie citirea manualului de utilizare tiparit pe hartie sau in format pdf, descarcat de pe internet.