| joker17 a întrebat:

Explicati-mi si mie ce este iCloud si cum este cu contul de Apple ca am vazut pe iPhone ca apara "@icloud.com" sau ceva de genul si nu inteleg ca vreau sa-mi iau iPhone! Va rog!

3 răspunsuri:
| McGog a răspuns:

Salut. iCloud este un spatiu virtual oferit de sistemele iphone, acesta iti permite stocarea datelor tale pe un servar online pentru ca in cazul in care stergi ceva din greseala sa poti recupera dupa iCloud. De asemenea cu ajutorul iCloud poti bloca dispozitivul in cazul in care il pierzi. Te sfatuiesc sa iti iei un telefon nou pentru a evita blocarea sistemului de fostul proprietar sau in cazul in care il iei sa te asiguri ca acea persoana iti asigura sectiunea iCloud nesetata pentru a ti-o seta chiar tu personal. Bafta.

| joker17 explică (pentru McGog):

Si ce zici e ok iPhone`u? Chiar acum am utilizat un 5s si mi se pare ok..am utilizat si s5 si nu stiu ce sa fac.mi se pare mai solid iPhone`u ..nu stiu cum sa zic din punct de vedere al meniului si am vz un review la browser si la speed in care a luat s5`u.ce zici?

| McGog a răspuns (pentru joker17):

Da este destul de ok, se misca mult mai fiabil decat toate modelele de pana acum. O sa isi merite banii crede-mawinking