| Robu_Cosmin_1992 a întrebat:

Folosesc niște căști sennheiser cx-175 la un Allview p5 quad și nu știu ce as putea alege pentru a asculta muzica asa cum îmi doresc, adică volumul sa fie atât de puternic, incat să fiu obligat sa nu ascult la volum maxim. Ma gândeam ori la un iPod shuffle (am test am căștile la un iPhone 4s și la unul 3gs și sunt puțin mai incantat), ori un iPod touch 5gen(și acum vreau sa îmi spuneți dacă e vreo diferența la capitolul audio intre shuffle și touch) sau recent, cineva mi-a recomandat un amplificator pentru căști. Ma gândeam la behringer ha400 (amplificatorul îl voi folosi la telefon). Ce sfaturi îmi dați?

1 răspuns:
| ombladon a răspuns:

Dupa 10 minute de ascultat la un volum moderat, o sa dai mai tare, deoarece scade sensibilitatea auzului, dupa alte 10 minute iar o sa dai mai tare, si asa o sa asculti la volum maxim, fara sa ti se para ca sunetul ar fi prea puternic...