| dolyan a întrebat:

Salut gameri, as vrea sa-mi spuneti si mie ce parere aveti de sistemul acesta:

AMD Athlon II X2 250 3.0 GHz; 4GB RAM DDR II A-Data Vitesta Extreme Edition 800+; HDD Western Digital 500 GB SATA II; placa de baza Asus M2N32-SLI Deluxe Wireless Edition cu Wi-Fi, audio digital HD, 2 placi de retea incorporate, etc.; placa video ATI Radeon HD 3650 512MB, 128 bit
Cam ce generatie de jocuri imi vor merge pe el?
Un gta 4, un just cause 2, trainz 2011? Cam cum se va comporta? Inca este actuala configuratia macar pe minim cu cerintele jocurilor noi? Multumesc

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pare cam batran. Daca vrei un sfat, da-mi PM. E batran deoarece ramul e vechi, iar placa video e si ea veche, si s-ar asemana cu ceva gen 54xx de la ati, deci, slabut in jocuri. Dupa cum am zis, da PM si te ajut daca e ceva.

| conundrum a răspuns:

E cam 2009 calculatorul.ce zici tu iti merge sigur, adica merge cam orice pe el dar nu chiar full detail.placa video n-ar strica una mai buna

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Calculatorul e destul de bun dar placa video trebuie schimbata