| notsoslimshady a întrebat:

Gaurile de la o priza sunt blocate si nu se poate baga nimic in priza. Am observat chestia asta la foarte multe prize in Romania si la o priza de la mine din casa abia de azi a aparut aceasta problema, ieri mergea perfect. De ce se intampla asta si cum se poate rezolva? E periculos sa o fortezi?

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu sunt blocate. trebuie sa introduci stecherul perpendicular. daca nu faci asta o sa stai fara priza. e adevarat ca prima data te costa putin insa o sa reusesti.

| notsoslimshady explică (pentru gelu1970):

Cum adica? nu introduci stecherul perpendicular oricum? si ce anume ma costa?

| gelu1970 a răspuns (pentru notsoslimshady):

Nu te costa banesc vorbind, ci putina munca. se presupune ca da, il introduci perpendicular dar pentru fff putin ce e inclinat nu o sa poti sa il introduci. de asemenea trebuie sa apesi cu ceva mai multa forta.

Răspuns utilizator avertizat