| BroSafarii a întrebat:

Aseara, am vrut sa schimb un stecher de le un triplu intr-o alta priza, in triplu erau 2 incarcatoare (de telefon). Cand am bagat stecherul in priza a facut flama in priza si triplul s-a ars (s-a inrosit in el tare).
Eram cu triplul in mana, cand l-am bagat in priza s-a luat curentul in toata casa. L-am scos din priza, am scos incarcatoarele, am mers la sigurante (o siguranta era data in jos, 2 2 2, cea din mijloc era in jos), am ridicat-o si nu s-a intamplat nimic, tot fara curent in toata casa.
Fara curent la prize, becuri, nimic.
Ce pot face?
Este problema la panoul de siguranta?
Raspunsuri cat se poate de serioase, multumesc!

4 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Este posibil sa fi sarit alta siguranta in amonte, de unde este racordata la curent locuinta ta.

| BroSafarii explică (pentru xerxes1):

Am sa ma interesez pe scara blocului. Astept si alte rezolvari, poate nu merge aceasta solutie. Multumesc!

| BroSafarii explică (pentru xerxes1):

Asta era, mulțumesc!

| BroSafarii explică:

Precizez ca s-a intamplat intr-un apartament, la bloc.