| Danutzuestecher a întrebat:

Salut, i-am dat unui prieten contul meu de steam si ma ameninta ca joaca cu hack, cum il pot scoate din cont? Am incercat sa resetez parola dar nu l-a dat afara.

4 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Salut. Activeaza Steam Guard Mobile authenticator. Cand se va conecta ii va cere un cod care va veni pe nr tau de telefon.

| Zuzu1991 a răspuns:

Resetarea parolei nu implica in mod direct ca el e delogat de pe steam, ci doar ca la urmatoarea logare, parola salvata nu v-a mai merge, deci ramane in continuare loginat

nici steam guard nu sunt cu adevarat sigur ca o sa il dea afara, dar MERITA sa incerci

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Odată cu schimbarea parolei acesta va fi deconectat la următorul restart al calculatorului. Este vina ta aici, iti asumi. Mult succes!

| Wayvey a răspuns:

Din moment ce schimbi parola, va fi delogat instant, dar iti poti adauga steam guard pe telefon, nu are cum sa mai intre deloc