| victor238213 a întrebat:

Salut,I7-9700k cu rtx 2060 super suficient pentru 240 fps cap? Sau este nevoie de rtx 2070 super-setari competitive Fortnite, CS:GO?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Exista monitoare de 240 Hz?

Diferenta dintre 120 Hz si 240 Hz nu o sesizezi decat daca iei cocaina sau esti pilot de vanatoare in misiune.

| Ineys a răspuns (pentru doctorandus):

Da, exista monitoare 240 Hz. Jucatorii profesionisti folosesc asa ceva. Amatorii baga bani in PC sperand ca daca au configurartia pe care o au profesionistii o sa joace si ei mai bine ceea... ce e total fals.

Mai ales cand ii aud cu competitive... Competitive e cand castigi bani din joc prin turnee.

Răspuns utilizator avertizat