| Mihai32212 a întrebat:

Salut, ieri am cumparat un Asus K53S si nu stiu cum sa ii pun windows 7. NU stiu cum pot intra in BIOS.

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Dupa ce pornesti laptopul, apasa des pe una din tastele F2 sau Del. Si cand reusesti sa intri in Bios, cauti AHCI sau SATA Mode si pui pe IDE sau pe Compatibility. Dupa care ajungi la partea de boot si selectezi cum ti-am spus mai sus.

2 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Pentru a intra in Bios, pornesti laptopul si apesi F1, F2 sau tasta Del. Depinde cum e configurat Bios-ul. Dupa ce ai intrat in Bios, asigura-te ca ai la primary boot: HDD si la secondary boot: CD/DVD. Dupa asta, bagi dvd-ul cu W7 si pornesti instalarea.

| Mihai32212 explică (pentru JustCosmin):

Laptop-ul este free dos deci nu stiu. cum pot intra in bios am incercat cu tasta del si F1 si F2 si F10 dar nimic...

| JustCosmin a răspuns (pentru Mihai32212):

Dupa ce pornesti laptopul, apasa des pe una din tastele F2 sau Del. Si cand reusesti sa intri in Bios, cauti AHCI sau SATA Mode si pui pe IDE sau pe Compatibility. Dupa care ajungi la partea de boot si selectezi cum ti-am spus mai sus.