| Ghenciulica a întrebat:

Ieri am luat un virus, acest virus face ca programele sa nu se deschida, cand intru intr-un program, oricare (in afara de internet explorer) imi arata fereastra de genul open with, si de acolo n-am ce sa aleg. Am incercat sa dezinstalez programele care credeam ca au virusi dar imi dadea eroare, am incercat sa-mi pun un windows nou, dar nu merge sa-i deschid instalarea. Ce sa fac?

Informatii despre pc-ul meu:
-windows 7 ultimate x64 bits;

3 răspunsuri:
| oK3 a răspuns:

Cred ca ii trojan la mine a fost ca puteam deschide progame da cu alti virusi si itit blocheaza pc mergi la reparati la mine a fost cazul sa-l arunc

| Ghenciulica explică:

Pey de ce neaparat la reparatii, tatal meu a zis ca nu este cazul, si ca il poate face el in seara asta, dar nu pot astepta, vreau sa ma joc jocurile mele etc, tata a zis ca-mi pune un windows xp bun, stiu sa pun si eu, da nu mi se deschide acea instalare, trebuie sa existe un tutorial...

| aSuL13 a răspuns:

Exista! http://www.faravirusi.com/......-pot-face/ si eu am aceeasi problema!