| mising23 a întrebat:

Ieri cand ma jucam pe pc mi s-a inchis dintr-o data calculatorul si cand l-am deshis inapoi am realizat ca hard diskul s-a stricat( in hard diskul asta aveam toate jocurile, nu windowsul). Si acum pana imi iau alt hard disk ma joc doar cu cel pe care am windowsul + 2 jocuri. Dar dupa ceva timp de jucat imi da freez pc ul. Intrebarea mea este: imi da freeze doar ca imi lipseste hard diskul sau poate s-a mai stricat ceva?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inainte sa-ti schimbi hard disk-ul, intai scoate si baga inapoi mufele cablurilor lui (de pe ambele capete.
Deseori un contact prost face simptome de hard disk defect.

| mising23 explică (pentru Bula):

Am facut asta, e de la hard. L am deschis si era zgariata placuta

| sierra1 a răspuns:

SIGUR nu-ți dă freeeze pentru că lipsește celălalt HD

| mising23 explică (pentru sierra1):

Asta stiu si eu, dar ar putea sa fie si de la altceva? De ex overheating?

| sierra1 a răspuns (pentru mising23):

"| mising23 a întrebat: ...imi da freeze doar ca imi lipseste hard diskul"

păi, parcă nu știai!

| mising23 explică (pentru sierra1):

... bine