| iKireS a întrebat:

Salut, ieri mi-am pus la descarcat un joc pe Steam si a inceput sa-mi faca probleme internet-ul de pe PC (doar de pe PC). Mi se opreste si apare cu galben la net in dreapta jos, ca sa rezolv trebuie sa dau click dreapta si la troubleshoot imi rezolva automat. Eroarea e "the default giveaway is not available" si trebuie neaparat sa scot adaptor-ul sau sa dau troubleshoot. Sunt conectat la wifi prin adaptor, mentionez ca am instalat si driver-ul la placa video si parca de atunci imi face fite. Poate sa fie de la asta?

Răspuns Câştigător
| Anyo1988 a răspuns:

In principiu driverul de la placa video nu ar trebui sa aiba nici o treaba cu placa de retea sau setarile, ceea ce cred eu ca poate fi este ceva de la setarile steam. Depinde daca nu cumva ai instalat si steam tot in aceeasi perioada, de altfel depinde ce altceva ai mai facut poate ai luat virus de undeva de pe vreo pagina nesecurizata. Sfatul meu ar fi daca te pricepi sa incerci sa iei driverul de net din nou de pe net pentru pc tau sau laptop indiferint ce ai il pui de o parte, dezinstalezi driverul actual si apoi il reinstalezi cu ajutorul celui luat de pe net daca tot iti face figuri probabil ai un virus sau probleme cu adaptorul sau wirlesul in orice caz nu are treaba placa video succes