| XXXX69 a întrebat:

Am un laptop Acer travelmate290, am instalat driverele prin slim driver m-am conectat la internet cu ajutorul cablului dar problema este ca nu pot accesa wifi dupa ce scot cablul, imi apare wifi dar fara sa imi vada ruterul, imi apare liniutele de wifi si un soare (Connections are available) ma poate ajuta si pe mine careva|?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dai click pe iconita (sau click dreapta) - se deschide lista dtatiilor wi-fi "vazute" de laptop.
Alegi pe al tau si te conectezi.

| Iunix a răspuns:

... de ce instalezi drivere printr-un program? Trebuia să instalezi numai driverele originale pe care le-ai primit pe DVD atunci când ai cumpărat laptop-ul sau de pe site-ul oficial pentru fiecare componentă în parte. Sigur e pornit routerul? Te poți conecta la router de pe alt dispozitiv? ai scris parola de la router atunci când ai vrut să te conectezi la el cu laptop-ul? ai scris parola corect?

| Alexandri_Laura_1996 a răspuns (pentru Iunix):

Sau de pe site de la ACER.

| Alexandri_Laura_1996 a răspuns:

Ai instalat driver WIFI gresit sau are un button de aprins WIFI.Descarca driver asta de aici http://global-download.acer.com/......_XPx86.zip acerid=633638025225963494&Step1=NOTEBOOK&Step2=TRAVELMATE&Step3=TRAVELMATE%20290&OS=ALL&LC=en&BC=ACER&SC=PA_6

| Alexandri_Laura_1996 a răspuns:

Ai instalat un driver gresit sau WIFI e sting de la vreun buton. Instaleaza driver-ul asta http://global-download.acer.com/......_XPx86.zip acerid=633638025225963494&Step1=NOTEBOOK&Step2=TRAVELMATE&Step3=TRAVELMATE%20290&OS=ALL&LC=en&BC=ACER&SC=PA_6