| master3 a întrebat:

Salut.

Imi apare imaginea albastra la pc cu un erroe code.

Am incercat sa schimb windows-ul dar la sfarsit cand trebuie sa-mi pun numele mi se blocheaza tastatura si mouse-ul.

Stie cineva de ce se intampla asta si cum il pot face sa mearga?

2 răspunsuri:
| KaanNoah a răspuns:

E o eroare care apare multor utilizatori. Poate aparea ori din cauza unei componente, cum ar fi Hard Diskul, memoria ram etc, sau poate aparea din cauza windowsului, caruia ii lipsesc setari, fisiere sau servicii. sunt pe Youtube video-uri in romana cat si in engleza despre problem asta. Eu am avut-o, dar la mine era din cauza hard diskului. Bafta! Dar sa stii ca nu inseamna ca e neaparat stricat. il poti duce, si ar fi foarte recomandat, la un service pentru laptopuri.

| RainbowThanos a răspuns:

Sunt de acord cu KannNoah, dar inainte de asta, cauta pe google error code-ul si vezi daca poti rezolva, daca nu duci PC-ul la un expert sau postezi error code-ul pe TPU. Cea ce ti-se intampla se numeste blue screen si se intampla la multi, inclusiv in timpul instalarii,