| TotiPentruUnu4123 a întrebat:

Salut imi doresc sa imi cumpar un procesor bunicel mai mult pentru jocuri dar bugetul este pana in 260 lei ce recomandati?

7 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Mergi pe recomandarea colegului Gabi05, vezi sa ai ram ddr3 si HDD SATA, dar degeaba ai procesor bun daca placa video e slaba
Ce placa video ai?
Ce sursa ai?

| TotiPentruUnu4123 explică (pentru Me2):

Http://www.emag.ro/......ELK4KBBBM/ Ce ziceti de asta? Si cum aflu ce sursa am? si placa video care o am acum este integrata vreau sa imi fac tot calculatorul de la 0

| sltlp a răspuns (pentru TotiPentruUnu4123):

Daca vrei sa faci pc-ul de la zero, precizeaaza ce buget ai pentru toate componentele, iar daca vrei doar anumite componente si nu toata unitatea, sa preciezezi care sunt ele.

| Me2 a răspuns (pentru TotiPentruUnu4123):

Aha,daca vrei un PC de la 0 raspunde la urmatoarele intrebari
1.Ce buget ai?
2.La ce rezolutie te joci?
3.Ai nevoie de periferice, tastatura mouse...
4. Poti refolosi componente din vechiul PC, cum ar fi un HDD sata, sau dvd-RW sata?

Daca vrei sa aflii ce sursa ai, dai jos capacul lateral al carcasei si uitate in stanga sus ce scrie pe ea, si cati W are

Răspuns utilizator avertizat