| NonZarek a întrebat:

Salut, îmi poate spune cineva, de ce laptopul meu prinde foarte slab semnal wifi?

Wi-Fi ul este in alta camera, însă acea camera e fix urm lângă laptopul meu și ușa este deschisa iar distanta e de aprox 4 metri, doar pe laptop întâmpin aceasta problema, prinde cam o liniuta semnal wifi.

Ce as putea face?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai ceva obiect metalic intre laptop si router, care ecraneaza semnalul.
Verifica nivelul semnalului si la usa, unde "se vede" router-ul.
Laptop-ul trebuie sa fie plasat cu spatele ecranului spre router sau incet intors roata, treptat, pentru a gasi pozitia cu semnalul cel mai mare.

| iKaiju a răspuns:

E slab routerul, poti cumpara alt router nu e foarte scump unul si eu am avut aceași problemă.

| NonZarek explică (pentru iKaiju):

Pai cum explici ca doar laptop ul meu are problema asta? Mai sunt 3 laptopuri în casa plus telefoane și ele nu întâmpină problema asta

| Salontanul a răspuns (pentru NonZarek):

Placa de retea este slaba. Ia-ti un adaptor: https://www.joom.com/ro/products/5d109cfb8b45130101e27ea8