| FaraSperantaSEN a întrebat:

Salut,
Imi puteti da si mie un site de unde pot downloada driverele pentru laptopul Toshiba Satelitte c660-1o1 cu windows 7?
Daca s`ar putea sa le pot downloada pe toate odata nu pe rand...
Si vreau un link nu cum mi-a mai raspuns cineva sa caut... caci am cautat si nu am gasit cea ce drebuie

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Recomandarea 1
Automatic updates la optionals Updates acolo ar trebui să ai driverele
Recomandarea 2
Cd-ul ce vine cu laptop-ul pe care de regulă scrie Motherboard
În cazul în care promele 2 vrecomandări nu au dat rezultate apelează la site-ul producătorului, la secțiiunea de support și cauta driverele de acolo.Nicăieri nu le vei găsii aș pe tavă, numai pe Linux îs puse pe tavă, adică nu mai trebuie instalate(numai cele propritare dar și alkea se fac cu un clik din aplicația respectivă), restul plug&play.Succes

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
In cazul tau, ai trei variante:
1. Faci update din device manager.
2.Descarci driverele de care ai nevoie de aici=>http://www.all-driver.com/......ivers.html
Folosesti slimdrivers pentru a face update, soft-ul iti va descarca toate driverele de care ai nevoie=>http://www.driverupdate.net/
Succes!

| FaraSperantaSEN explică (pentru ROB3RT89):

Imi zici care e mai usor si cum se face/
?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru FaraSperantaSEN):

Toate sunt usoare, nu ti-am cerut sa faci un script php...
Foloseste slimdrives, face mai mult el treaba in locul tau.
Ai timp si sa bei o bere in timp ce privesti cum iti sunt descarcate/instalate driverele automat.
Probabil iti va face si mici update-uri!

| FaraSperantaSEN explică (pentru ROB3RT89):

Pai si cum merge acela daca nu am driverele de retzea sa mearga netu?

| FaraSperantaSEN explică (pentru ROB3RT89):

Auzi inca ceva... cum aflu cati biti are windowsu ca nu iau driverele pentru mine. ci pentru un prieten si nu stiu ce sa iau

| ROB3RT89 a răspuns (pentru FaraSperantaSEN):

Dai clik dreapta pe computer si properties.
Daca vrei mai detaliat, intri in start, search si scrii cmd si enter(pe windows xp apare run in loc de search) search apare pe vista, 7 si 8(daca ai dezactivata interfata metro)
Dupa ce apare fereastra neagra, scrii systeminfo si ai toate datele de care ai nevoie!
Daca ai system pe 32 biti, o sa-ti apara la system tipe x86.
La unele placi de retea, merge sa-i dai update din device manager, asta daca ai un net care nu necesita user si pass.

| SuicideSilence a răspuns:

Http://driverscollection.com/? H=Satellite%20Pro%20C660