| octa2021 a întrebat:

Salut,
Imi puteti spune la ce trebuie sa mai uit cand trebuie sa imi iau un aparat foto?
Ma refer la acele detalii la care s-ar uita si un profesionist.

2 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa-l folosesti. Profesionistii isi iau aparate in functie de activitatile pe care le presteaza. In mod normal iti iei un aparat si te uiti la senzor( rezolutie, puncte de focalizare, dimensiune senzor), la specificatile de captare a imaginii, iar in functie de activitatile pe care le faci evenimente, fotografii urbane sau iesi in natura si fotografiezi peisaje, animale, oameni in miscare etc iti cumperi mai multe obiective.

Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand, la anunturi: unde se organizeaza cursuri serioase de fotograf /cameraman.

Dupa experienta a cateva mii de poze vei sti singur ce ai nevoie si iti merita sa investesti.

Un fotograf cu experienta nu pune asemenea intrebari, stie sa faca poze cu orice aparat.