| theallamericanrejects a întrebat:

Imi puteti spune niste programe care sa traduca texte din engleza in romana? Dar nu online ca google translate sau ceva de genul, ci sa mearga downloadat fara sa-mi bage in browser vreo bara de unelte...Multumesc. (Si sa mearga documentele PDF)

8 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Nu exista asa ceva.

| Mihaitzz a răspuns:

Nu cred ca merge cu documentele PDF, dar in rest merge...

http://download.chip.eu/ro/English-Romanian-Translator-3.80a_1649567.html

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam multe vrei, pune mana si cumparati un dictionar si tradu la mana daca google translate nu iti convine

| VladLungu a răspuns:

Ar fi mai bine sa faci pregatire la engleza.Nu poti sa faci nimic in viata fara engleza.

| raresm99 a răspuns:

Nu gasesti. Tot mai bine cu google translate sau si mai bine invata engleza!

| theallamericanrejects explică (pentru raresm99):

Nu va mai dati cu parerea! Mai bine dati-mi raspunsuri utile! Stiu engleza, dar nu la perfectie.Am gasit cateva carti care ma intereseaza si sunt in engleza, asa ca era mai simplu sa intreb in legatura cu astfel de programe.(Am vorbit la plural pentru ca nu esti singurul/a care mi-a dat acest raspuns)

| NellyMarian a răspuns:

Http://www.bing.com/translator/
Eu cred ca asta este destul de bun, incearca sa vezi cum e