| GameMaster23 a întrebat:

Salut, imi puteti zice si mie dc nu mai pot adauga persone in lista de messenger? Cand vreau sa adaug o persoana imi apare poza asta: http://oi41.tinypic.com/15xaa12.jpg Iar dupa poza asta: http://oi41.tinypic.com/1e47eu.jpg
Contul este nou, am asteptat timp de 3-4 zile [ asa am citit pe net ca trebuie sa astepti ] si tot nu merge. Ce as putea sa ii fac?!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

YAHOO MESSENGER - Cum trimiti lista de prieteni (Schimb de liste) Intra in Yahoo Messenger la Actions > "Send my messenger list… Ne apare lista noastra de id-uri (My contacts) sau avem optiunea de a selecta un contact pe care nu-l avem in lista (Other Contacts). Daca alegem acelasi meniu, actions, de unde alegeti aceiasi optiune, "Send my Messenger List" (sau direct combinatia de taste ctrl+shift+m) din fereastra de conversatie nu facem decat sa sarim de pasul 1 si sa avem deja selectat contactul caruia ii vom trimite lista.
Pasul 2. Dupa selectarea id-ului caruia ii vom trimite lista ne apare fereastra cu id-urile pe care le vom trimite. Puteti selecta cate unul, pe grupuri sau toate odata (select all). Mai exista optiunea "Let the other person to see …" pe care o bifati daca doriti sa trimiteti si numele cu care apare respectivele contacte in lista ta. Mai ramane butonul finish si am terminat... Enjoy!

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca ID-ul este nou asa se intampla! Mai mult de 5-6 prieteni pe zi nu poti sa bagi. Este singura solutie! Bagi cate putin in fiecare zi pana ii bagi pe toti. Daca ai cu cine sa faci schimb de liste ar fi si mai bine! Este o masura pe care a luat-o Yahoo tocmai pentru a prevenii booti (hack YM).

| GameMaster23 explică (pentru neluL):

Cum adica schimb de liste?

| GameMaster23 explică (pentru neluL):

Multumesc, acum am inteles big grin

| neluL a răspuns (pentru GameMaster23):

Ma bucur !

| Tymmo77 a răspuns (pentru neluL):

Si eu am aceeasi problema, dar nu am inteles, cui sa-i trimit lista de prieteni? eu vreau sa adaug unul singur

| neluL a răspuns (pentru Tymmo77):

Nu mai poti adauga prieteni in lista? De cand ai ID-ul?

| neluL a răspuns (pentru GameMaster23):

YAHOO MESSENGER - Cum trimiti lista de prieteni (Schimb de liste) Intra in Yahoo Messenger la Actions > "Send my messenger list… Ne apare lista noastra de id-uri (My contacts) sau avem optiunea de a selecta un contact pe care nu-l avem in lista (Other Contacts). Daca alegem acelasi meniu, actions, de unde alegeti aceiasi optiune, "Send my Messenger List" (sau direct combinatia de taste ctrl+shift+m) din fereastra de conversatie nu facem decat sa sarim de pasul 1 si sa avem deja selectat contactul caruia ii vom trimite lista.
Pasul 2. Dupa selectarea id-ului caruia ii vom trimite lista ne apare fereastra cu id-urile pe care le vom trimite. Puteti selecta cate unul, pe grupuri sau toate odata (select all). Mai exista optiunea "Let the other person to see …" pe care o bifati daca doriti sa trimiteti si numele cu care apare respectivele contacte in lista ta. Mai ramane butonul finish si am terminat... Enjoy!