| MihaiGabriel2211 a întrebat:

Imi rula greu unitatea Pc-ului si i-am desfacut capacul, i-am aspirat praful si am vrut sa ii inlocuiesc si Cdwriterul, problema ii ca dupa ce l-am ansamblat monitorul nu mai functiona, adica toata imagina neagra, monitorul ii ok, ca am incercat cu alta unitate. Stiti cumva ce trebuie sa fac sa imi recapat din nou pc-ul?

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Esti destept. ( Cel mai usor e sa suflii ba! nu cu aspiratoru. )
Mai bine il curatai cu peria de sarma!

| Panzer1945 a răspuns:

Vezi daca ai pus bine placa video inapoi in slot. Verifica totul, pas cu pas.

| CentyLox a răspuns:

Placa video
Posibil sa se arda daca ai scos placa in timp ce butonul de la sursa era pe on nu pe off si cand ai pus placa la loc s-ar putea sa nu mai mearga portul in care foloseai monitorul gen PORT VGA/DVI/HDMI etc stii ce zic
Sau sa se duca intrarea pci expres atunci ai dat de naiba

| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a răspuns:

Sigur nu ai rupt ceva de pe placa de baza atunci cand ai aspirat sau ai scos vreun fir? Gen alimentare si ai uitat sa-l bagi inapoi...Incearca sa scoti writer-ul, poate nu iti duce cu el, verifica si ramii, le stergi acele placute care intra in slot si incearca cu unul in caz ca ai doi.Astept raspuns. Apropo daca ai dat jos si procesorul si ai rupt vreun pin de pe placa de baza sa stii ca ai dat chix la placa.