| Andrei2991 a întrebat:

Salut, imi spune si mie cineva daca pot sa conectez televizorul meu la PC? Pentru ca vreau sa vad canale de pe televizor pe calculator, nu am spatiu si nici buget pentru a cumpara alt televizor...

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde, daca ai un televizor din noua generatie, se poate!

| danutzu96 a răspuns:

Nu ai spus ce televizor ai. Daca ai lcd poti conecta foarte usor cu un cablu VGA sau HDMI intre pc si calculator. Daca ai CRT vechi e mai greu si ai rezoluta fff mica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai net pe PC ul respectiv?
Poti sa te uiti pe net la orice post.

| Andrei2991 explică (pentru anonim_4396):

Ma refer la altceva. a conecta un Televizor cu VGA, la un monitor, neconectat la nimic in afara de priza...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei2991):

Stiu ca exista un program pentru asta, dar ai nevoie de o anumita piesa in unitatea pc-ului.Dar nu inteleg, de ce nu te uiti online?

| Andrei2991 explică:

Nu ii stiu modelul, e destul de nou, TELEFUNKEN, are HDMI, are VGA... Il am conectat la PS4 prin hdmi.

| danutzu96 a răspuns (pentru Andrei2991):

Atunci e foarte simplu. Scoate cablul vga din monitor (desurubeaza-l) si il muti pc-ul langa televizor si conectezi tv-ul ca pe monitor cu cablu vga.