| anonim_4396 a întrebat:

Salut, in legatura cu un Nexus 7, modelul din 2012, m-am oferit sa incerc sa repar tableta, am aparatura necesara si cunostintele de baza in depanare doar ca vreau un sfat, mi s-a spus ca dintr-odata nu a mai mers si nu porneste, ei bine, nu face nimic altceva decat sa bazaie dar foarte foarte incet pentru o secunda cand o pun la incarcat, nu e de la difuzoare... ce poate avea? Contact cu apa nu a luat..de pornit nu porneste cu toate ca sta la incarcat de ceva vreme insa nu da semne ca 'traieste', nu a fost scapata pe jos, e intacta fizic. Ce poate avea?

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Una la mana bateria si a doua cauza este ca cred ca a umblat sa puna softu el aiurea pe ea si a brickuito

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Incearca sa o pui in fastboot mode si sa ii dai o resoftare.