| dddemine a întrebat:

Salut.Am o problema cu tableta mea Nexus 7 (2012).Acum o saptamana am instalat kubuntu nativ (fara multiboot),si nu stiu din ce cauza cand cautam sa vad cata memorie mai am, imi spunea ca am 8 gb in total ( avand in vedere ca tableta are 16 gb memorie, si de asemenea nu mai am android pe ea). Atunci am accesat disk manager, si am descoperit ca am 15 gb unnalocated space,asa ca am zis sa formatez intreaga partitie. In timpul formatarii a aparut o eroare, "can't create disk label volum" sau ceva de genul, si mi-a recomandat sa restartez tableta inainte sa mai fac ceva. Dupa ce i-am dat restart nu s-a mai deschis. Astfel nu pot sa o deschid,nu intra in recovery,nici fastboot,nici bootloader, nici nimic.Cand o pun la incarcat nu imi arata nici iconita aceea cu bateria care se incarca.De asemenea daca o conectez la calculator, imi arata "apx drivers found"...din cate am citit pe internet poate fi vorba de "hard bricked".Are cineva vreo idee cam cum as putea sa o repar, sau unde sa o duc, si cam cat ar costa reparatia?

2 răspunsuri:
| Gunoi a răspuns:

Incearcă să cauți un custom rom (cm) pentru dispozitivul tău, dacã merge să intri în recovery mod și să instalezi acel cm, după instalare wipe data factory reset +clear cache (poți să încerci aceste 2 opțiuni și acum) Sper să ajute baftă!

| dddemine explică (pentru Gunoi):

Mersi pentru raspuns, dar din pacate nu pot accesa recovery sau fastboot ...doar apx mode cand il conectez la pc