| happyorange a întrebat:

am otableta Nexus 7 din toamna. fratele meu mai mic statea tot timpul pe ea si probabil de aceea de vreo 2 ori s a stins vreo10- 20 min dupa care si a revenit. acum cateva zile m am uitat la cateva filme la rand pe tableta. m am mai jucat pana ce s a descarcat bateria. am pus o la incarcat dar nu a mai pornit. apasam buton de aprindere si timp de 1 secunda arata de parca s a r aprinde dupa care ecranul se facea negru. asta se intampla de fiecare data cand apasam butonul de aprindere. acum nici asta nu mai face. ecranul ramane negru desi apas butonul de aprindere. am tinut o toata noaptea la incarcat dar degeaba. are cineva vreo idee ce problema ar avea sau cum o pot repara? multumesc,

Răspuns Câştigător
| LissaHateaway98 a răspuns:

Asa am patit si eu de mai multe ori. Intai pune-o la incarcat inca o data. Dupa vezi sa pe o laterala are un buton mic unde ar trebui sa scrie "reset". Dar pana sa apesi reset. Tine apasat 6 secunde pe butotnul de pornire. Si daca nu porneste, incearca cu reset. Daca nu iti merge nici asa trebuie dusa la reparat ca inseamna ca sa scurtcicuitat mai rau. Eu pe prima am dus-o la reparat si mi-a luat vreo 70 de lei. Dar a doua oara cand n-a mai pornit am stiu ce sa-i fac. Funda, te rog?

| happyorange explică (pentru LissaHateaway98):

Nu gasesc butonul mic reset, tu aveai tableta google Nexus 7?

| LissaHateaway98 a răspuns (pentru happyorange):

Nu. Am un Fly Touch III si una Evolio.

3 răspunsuri:
| stanly7 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o duci la un service.
Nu cred ca ai avea ce sa-i faci tu acasa.
Si in plus cred ca mai are garantie deci scapi de plata.
Succes.