| anonim_4396 a întrebat:

In seara asta am pus un film sa se incarce si am iesit afara. Cand am venit inapoi ecranul laptopului era complet negru. L-am inchis si l-am pornit din nou dar degeaba, tot ecran negru (beculetele de pe margine se aprind). Am umblat putin pe la memoriile RAM, tot degeaba, i-am scos bateria si tot nu s-a deschis ecranul. Cu vreo 5-6 ore in urma mi s-a blocat, mai exact au aparut niste dungi verzi pe tot ecranul, dar l-am repornit si nu avea nici o problema. Putin ajutor!? Ce ar putea fi?
Ma gandesc ca o fi din cauza memoriilor RAM, si totusi, poate o fi placa video (am auzit ca nu prea se "baga" nimeni cand vine vorba de GPU :/).
Uneori imi mai aparea blue screen si se inchidea. Dupa ce se inchidea si il reporneam nu se aprindea ecranul dar "umblam" pe la RAM si se deshidea, dar acum nu mai merge deloc.
Parca am scris un eseu dar e bine mai detaliat. happy

5 răspunsuri:
| Userrr a răspuns:

Poate s-a ars ecranul/procesorul.Du-l la un specialist.

| Stufii a răspuns:

Cu siguranta o sa-l duc la un service doar ca as fi vrut sa stiu, daca e posibil, cauza defectiunii. happy
Am incercat faza cu incarcatorul dupa cu mi-ai propus dar nu a rezolvat nimic.

| Nustiucinece a răspuns (pentru Stufii):

Nu prea putem noi sa stim sunt multe probleme care cauzeaza astawinking

| robandu99 a răspuns:

Buna..inchidel complet..scoate incarcatorul..si incearca sa il pornesti. dupa ce apesi butonul de pornire baga mufa de la incarcator in laptop. daca merge e bine. daca nu il poti duce la un service..nu cred ca e scump sa til repare. undeva la 50 de lei

| LaVerd3 a răspuns:

Sute la un vecin si baga laptop la un monitor si vezi daca s-a ars monitoru laptopului sau daca e de la placa video (verifica daca ai hardul bine cuplat )

| bdinu a răspuns:

Salut! Placa video s-a dus...

| Stufii a răspuns (pentru bdinu):

Se poate repara?