| Stolo a întrebat:

Salut, Intel core duo(dual core)de 3.0ghz inseamna doua procesoare cu un total de 6ghz? multumesc

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Complet de acord cu ce au scris ceilalti, diferenta intre dual si mononucleu e ca 2 nuclee isi impart task-urile si proceseaza mult mai rapid decat un mononucleu la 3000 mhz

| m5789932 a răspuns:

Nu, ma! s-a mai discutat problema asta! Acest Intel cu 2 nuclee, care are 3. 0ghz, inseamna ca un nucleu are 1, 5ghz, iar celalalt nucleu are 1, 5ghz; deci in total are 3, 0ghz. Ai inteles acum?

| StupidANDContagious a răspuns:

Intel Core Duo e un singur procesor. Probabil cuvântul DUO te-a băgat în ceaţă.