| LauncherS a întrebat:

Intrebarea este despre telefonul Samsung wave 575 si sistemul lui de operare bada 1.1.No si am auzit ca pot sa pun pe el bada 2.0. Deci vreau sa stiu exact cum si vreau sa stiu cum merge dupa ce l-am instalat.Adica merge greu? Si am auzit ca nu mai merge internetul...este adearat?

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

De asta ai nevoie sa faci update:
http://www.samsung.com/hk_en/support/usefulsoftware/SWUP/JSP
Parerile la update sunt impartite.
Unora le merge mai bine, altora nu.
Un risc exista intodeauna. Important este sa poti reveni la sistemul anterior
daca ceva nu merge bine.Vezi daca o poti face din telefon sau trebuie sa te duci la Service.(Bani, Nervi.)
Daca telefonul tau functioneaza bine,
nu se blocheaza, merge bine meniul,
te poti conecta la net, poti naviga pe net, ...ca sa vezi mai multe iconite, sa ai o grafica mai frumoasa cu riscurile
pe care nu ti le poate spune nimeni,
nu cred ca se merita. As putea sa-ti spun si eu "Fa update, merge perfect".
Totusi, e un Samsung wave, nu un telefon de 100 lei.
Dar alegerea e a ta.

| LauncherS explică (pentru horia2012):

Sa inteleg ca nu este o idee prea buna? Am vazut un videoclip pe youtube cum ar arata telefonul dupa si imi place...dar nu stiu riscul.

| horia2012 a răspuns (pentru LauncherS):

Da asa este. Ii schimba grafica. Stiu clipul.
Schimbarea modului de afisare nu inseamna
si inbunatatirea functionarii lui.
Daca vrei sa-i schimbi grafica poti folosi teme.
Si eu am Samsung touch si l-am sa arate
ca iphone. I-am schombat iconitele, walpaper.
Inca un lucru.
Sistemele de operare pentru telefoane sunt
proiectate functie de performantele telefonului.
Daca telef. tau are Bada 1.1 pentru el a fost facut.
(E ca la calculator. Tu ai XP si vrei sa pui W7
Il vei putea pune, dar datorita procesorului
si memoriei o sa mearga greu.)
Eu nu as face update, dar nu-mi permit sa
dau sfaturi altcuiva.

| LauncherS explică (pentru horia2012):

Mie imi placea faptul ca in meniu nu era pe font alb ci era imaginea de pe ecran...mult mai fain. Teme care sa fie asa nu am gasit.Dar no fiecare cu norocul lui. Oricum mersi

| horia2012 a răspuns (pentru LauncherS):

Cu placere.