| crystall21 a întrebat:

Salut la toti. Am o mica problema. Mi-am procurat un telefen Samsung Galaxy i5800 si un sd card de 8 Gb. Acum: Doresc sa imi intalez jocuri sau alte aplicatii, insa nu am destul spatiu pe tel. iar sd e aproape liber. Ce trebuie sa fac ca sa pot schimba drumul de instalare a aplictatiilor de la phone memory la sd card? Merci anticipat.

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

Nu stiu sa-ti spun exact, uitate pe internet, am un coleg de servici nebun cu telefoanele si stiu ca si-a facut asa ceva.

5 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Aplicatiile si jocurile de instaleaza in memoria telefonului nu ai ce face, asa sunt setate toate telefoanele. Toate telefoanele instaleaza in memoria aia interna, sd-ul fiind doar pentru stocare de date, ii ca la calculator doar ca la telefon nu ai optiune sa instalezi in alta parte, iti merg toate in "program files".

| Gas a răspuns (pentru Gas):

Exista doar niste smecherii prin care sa dai telefonului impresia ca memoria interna este mai mare (asta in cazul celor cu android).

| crystall21 explică (pentru Gas):

Care sunt acele smecherii?

| Gas a răspuns (pentru crystall21):

Nu stiu sa-ti spun exact, uitate pe internet, am un coleg de servici nebun cu telefoanele si stiu ca si-a facut asa ceva.

| us3r a răspuns:

Muta pe card ce iti este in plus in memoria telefonului.iar ca aplicatiile sa fie salvate pe card direct, trebuie sa precizezi la setarii downloadare pe card

| crystall21 explică (pentru us3r):

Pai nu gasesc cum pot muta file-urile de pe tel pe sd.