| XPrototypeX a întrebat:

Salut la toti.Cred ca voi ma puteti ajuta:de vreo o saptamana click dreapta de la mouse numai merge foarte bine, adica:trebuie sa apas mai tare pe el ca sa mearga.Alteori doar apasam incet si o data si mergea, acum nu stiu ce i s-a intamplat.Va rog ajutati-ma, sau spuneti-mi cum sa deschid carcasa mouseu-lui sa vad daca e ceva neinregula.
P. S:Am mouse si tastatura prin wireless.

Răspuns Câştigător
| xf1ref a răspuns:

E pe duca microcontactul de la click dreapta... ori a oxidat ori cine stie. Ideea este ca se schimba foarte usor, trebuie doar sa ai altu de schimb sau unul bun de la un mouse care nu-lmai folosesti. Daca nu te pricepi la electronica du-te la cineva priceput si ti-l schimba in 5 minute.

1 răspuns:
| gabi1994 a răspuns:

Mai taie din ele dale dracul... schimbalbig grin