| Florian20405 a întrebat:

Salut la toti.Tocmai mi-am cumparat un pc nou din magazin.Am primit la el cd de instalat windowsu, imi puteti spune pasii pe care trebuie sa-i urmez pentru a instala windowsul?
Trebuiesc drivere?
Dau funda celui care-mi zice garantat!

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Introduci DVD-ul in unitatea optica si apesi tasta F8 sau F12 ca sa bootezi de pe el. Apoi esti atent ca te mai intreaba daca vrei sa bootezi de pe cd si apesi orice tasta apoi faci ce spune aici: https://www.youtube.com/watch?v=L3xfMt0Ur68
Dupa care la anumite piese trebuiesc drivere. Pentru asta faci urmatoarele:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.

| Gabi19971983 a răspuns:

Http://www.fdx.ro/Iiw.htm
Iti trebuie doar cd-ul cu windows-ul.
Funda?

| Florian20405 explică (pentru Gabi19971983):

Bun tutorial.Numai ca am nevoie de un tutroial la fel la fel ca cel care l-ai pus tu dar pentru windows 8. Din cate am vazut, am vazut ca era windows xp professional.

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Ce windows ai?, ai spus cd! sau e dvd? caz in care inseamna windows 7 si are deja drivere care la instaleaza automat cand instalezi windows. succes! (nu e greu de instalat, urmeaza pasii din pictograme si gata)

| Florian20405 explică (pentru Mudokins_Abe_1978):

Scrie dvd windows 8!

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns (pentru Florian20405):

Florine! fi baiat destept si nu baga porcaria aia in pc!
Downloadeaza de pe net un windows 7 ultimate 32 bit si il faci brici
pc-ul cu asta.
Pastreaza windows 8 sa il poti vinde cuiva care vrea neaparat!, in felu asta mai reduci din cheltuiala cu pc-ul

| Florian20405 explică (pentru Mudokins_Abe_1978):

Ms de sfat..asta am si facut... daca dadeai raspunsu mai repede primeai fundita big grin