| Aditza333 a întrebat:

Salut, la un prieten, cand porneste calculatorul, coolerul se invarte 2 secunde apoi se opreste si nu se aprinde calculatorul. Ce poate avea? nu este de la sursa deoarece a mers o data, dar atunci nu mergea monitorul, nu se vedea imaginea.

9 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Zii sa puna pasta termica pe cooler, si sa verifice temperatura la procesor!

| Aditza333 explică (pentru M1hai):

Da... cel de pe carcasa... Deci o data a mers, se aprindea normal, doar ca nu mergea monitoru. Pe urma n-a mai mers sa se aprinda deloc

| M1hai a răspuns (pentru Aditza333):

Pai inseamnea ca sursa lui e slaba, sa isi ia macar una de 450 w sau 500 w

| NCeausescu a răspuns:

Cum sa nu fie de la sursa? Tu de care cooler vorbesti? De cel din sursa? Daca ala nu se invarte, e de la sursa!

| Aditza333 explică (pentru NCeausescu):

Nuuu... ventilatoru calculatorului

| Aditza333 explică (pentru NCeausescu):

Ventilatorul calculatorului

| NCeausescu a răspuns:

Adica cel de pe carcasa? Atunci firele de la sursa nu-s bagate bine.
Oricum e dat raspunsul la plesneala, eu chiar nu inteleg ce spui!

| Aditza333 explică (pentru NCeausescu):

Nu se aprinde calculatorulstraight face Se invarte doar putin ventilatorul de pe carcasa dar se opreste. Dar cand am incercat sa-l reparam, am reusit o data. dar cred c-am miscat ceva si iar n-a mai mers.

| fldany2013 a răspuns:

Poate fi de la Sursa, cooler sau vreun condensator umflat!