| BezeaToxica a întrebat:

Laptopul acesta(http://www.emag.ro/......DXGPCBBBM/ ) este bun pentru gaming high?
Altul mai bun stiti?

2 răspunsuri:
| 2Low a răspuns:

Gaming high?
Trebuie sa scoti pe putin 5.000 RON pentru gaming high la cele mai bune standarde.(gen procesoare ultima generatie, memorie RAM mare, placa video 2-3gb(Nvidia 770M este foarte buna). Sunt jocuri special concepute ca sa ruleze foarte bine doar pe anumite placi video.
Laptop-urile Alienware sunt special facute pentru gaming insa sunt extrem de scumpe.

| gaby202000 a răspuns:

Cu Intel celeron si hd graphics sai pupi penisul lui dumnezeu daca vei putea juca bf 3 pe medium sau crysis 2 pe low. Memoria ram e prea putina luand in considerare ca si placa video integata va avea nevoie de memorie partajata. Si ca sa finalizam cu o concluzie : laptopurile NU sunt de gaming iar la ~ 1300 lei nici un calculator nu o sa faci de gaming. Pentru gamingi mai ales ce vrei tu vei avea nevoie de cel putin 2000 lei noi asa cu un cpu mai slab si o placa video buna. Daca vrei un laptop de gaming
mai strange vreo 15.000 de lei noi si cauta un razor sau un Alienware. Daca totusi vrei un laptop il poti lua pe cel ales de tine pentru office si sa te duci in parc la un fotbal.